מיתוג למתחילים - השלבים הראשונים בבניית המותג שלכם

פורסם:
15/8/2022
מיתוג למתחילים - השלבים הראשונים בבניית המותג שלכם

המותג שלכם משקף את הזהות והמאפיינים של העסק ומשפיע על הדרך שבה לקוחות, ספקים ושותפים מסתכלים וחושבים עליו. הסוד נמצא במאפיינים הייחודיים שמפרידים את העסק שלכם מהתחרות והופכים אתכם לזכירים.

כבעלים של עסק קטן, אתם ודאי מרגישים שאתם מתעסקים ביותר מדי נושאים הקשורים לעסק שלכם, ושפיתוח זהות מותגית שמורה לעסקים גדולים יותר, אך חשוב לא להתעלם מבניית מותג מסודרת ומהחשיבות שלה לאסטרטגיה העסקית שלכם.

יכול להיות שנפתיע אתכם כשנגיד שמיתוג לא חייב להיות מסובך ולהעשות ע״י מחלקה או צוות יעודיים בתקציבים גדולים. כל מה שאתם צריכים הוא ידע בתהליכים הבסיסיים, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

לפני שמתחילים: מהו מיתוג?

מיתוג הוא תהליך בניית הזהות של העסק שלכם. לא מדובר פה רק על בחירת לוגו, מיתוג מתייחס גם למסר מאחורי העסק, סגנון הדיבור והכתיבה בתכנים השיווקיים שלכם, סוגי השירותים והמוצרים שאתם מציעים, הצוות שאתם מעסיקים ועוד.

מותג מוצלח יעזור לכם לחזק את התמיכה של הלקוחות הקיימים בעסק, למשוך לקוחות חדשים ולהגדיל את הרווחים שלכם.

כדי להתחיל בתהליך בניית מותג, חישבו עם עצמכם על קהל היעד אליו תרצו להגיע ומאפייניו. המיתוג שלכם צריך לענות על שאלות נפוצות שלקוחות יכולים לשאול על העסק, כמו במה העסק מתעסק, אילו סוגי שירותים הוא מציע ולמה רצוי לבחור לבוא דווקא אליו לעומת עסקים מתחרים.

למה מיתוג חשוב לעסקים קטנים?

בין אם אתם מציעים שיעורים, פגישות או מוצרים, מיתוג הוא חלק קריטי מהאסטרטגיה השיווקית של כל עסק, לא משנה מה גודלו.

מותג הוא יותר מרק לוגו או סלוגן. הוא מאפשר לכם לשמור על תדמית אחידה וזכירה שתבדל אתכם מעסקים אחרים, בין אם אתם רק מקימים את העסק או פועלים שנים רבות, ויגרום ללקוחות לחזור אליכם בכל פעם מחדש.

שלבים ראשונים של מיתוג לעסקים

צעד ראשון: הכירו את הקהל והלקוחות שלכם

מיתוג העסק נגזר מאופי הלקוחות - מה הרצונות שלהם? למה הם מצפים מהשירותים שלכם? מדובר בשאלות קריטיות שיש לענות עליהן כשלב בדרך לבניית המותג שלכם.

כדי לענות על השאלות תוכלו לשלוח סקרים ללקוחות הקיימים שלכם, לדבר עם אנשי מפתח בתעשייה בה אתם פועלים או לבצע מחקר משלכם בגוגל.

צעד שני: נסחו מה אתם מביאים לשולחן

השלב הבא הוא הבנת המסרים שלכם והערך אותו אתם מביאים ללקוח. מה תרצו שהלקוחות ידעו על העסק? מה הם יקבלו מהצטרפות? מענה על השאלות האלו יעזור לכם בניסוח מסרים רלוונטיים, שידברו לקהל שלכם בגובה העיניים. המסר שלכם צריך להיות מובן, זכיר וברור.

תקשור ברור של הערך העסקי יסייע ללקוחות בהחלטה האם לרכוש את השירותים שלכם ולא לפנות למתחרים.

צעד שלישי: בחרו את הפלטפורמות הנכונות

שלב קריטי במיתוג העסק הוא בחירת הפלטפורמות בהן תפרסמו אותו. בין הפלטפורמות שעליכם לקחת בחשבון נמצאות מגוון הרשתות החברתיות, אתר משלכם וקמפייני מיילים. בנוסף, יש לחשוב איך הנראות והמסר שלכם ייתרגמו לכל פלטפורמה.

האתר שלכם הוא אחד מכלי המיתוג החשובים ביותר. לרוב מדובר במקום הראשון שבו ייפגשו הלקוחות עם העסק שלכם כאשר הם מבקשים לחפש עליו עוד מידע. גם לאחר שלב ההיכרות, לקוחות ימשיכו לבקר באתר שלכם פעם אחר פעם, לכן יש לוודא שהוא קל להתמצאות ומעביר את המסר שאליו אתם מכוונים בצורה הברורה והטובה ביותר.

צעד רביעי: קבעו את הנראות בעזרת פונטים וצבעים

שלב חשוב נוסף בתהליך המיתוג הוא בחירת הפונטים והצבעוניות שלכם. אלו שני אלמנטים שיעזרו לתקשר את המותג ללקוחות שלכם באופן ויזואלי - בזכות הצבעוניות והפונטים הם יוכלו להבין את אופי העסק בצורה מהירה.

ישנם מגוון כלים שיכולים לסייע לכם בתהליך בחירת הצבעוניות. תוכלו גם להשתמש בתאוריית הצבעים לטובתכם, על פיה צבעים שונים מעוררים בנו רגשות שונים, כך שתוכלו לבחור את הצבעוניות לפי איך שתרצו שלקוחות ירגישו כלפי העסק שלכם.

יש לבחור את הפונט בתהליך מחשבה דומה - מה הפונט אומר על המותג שלכם? איזה רגש תרצו שהוא יעורר בלקוחות?

אל תיבהלו מהמונחים האלה - לא מדובר בתהליך מסובך ששמור רק לחברות מבוססות. תוכלו להיעזר בדוגמאות מוכנות מראש ובאתרים כמו Canva, שיסייעו לכם וינחו אתכם בבחירת הפונטים והצבעוניות.

לסיכום

כפי שניתן לראות, מיתוג הוא צעד קריטי להצלחתו של כל עסק. בין אם מדובר בעסק קטן או תאגיד, יש צורך בקו עיצובי ומיתוגי אחיד על מנת להבדיל את עצמכם מהמתחרים.

בניית מותג מתחילה לרוב מרעיון. כדי להוציא אותו לפועל עליכם לדעת מי קהל היעד שלכם, מה הרצונות שלהם ולספק להם הצעה טובה יותר מכל מקום אחר. לאחר שהבסיס מוכן, החליטו על המסר והנראות שלכם, ואתם מוכנים!

Heading

שיווק ומכירות
שיווק ומכירות

More

איך להקים סטודיו לאימונים

התחרות בתחום הפיטנס הולכת וגדלה, וכדי להבטיח את הצלחת הסטודיו נדרש תכנון נכון והקפדה

טפסים דיגיטליים: המדריך המקיף לייעול העסק שלך

לאסוף, לנהל ולנתח נתוני לקוחות בקלות וביעילות כמעט ללא מגע יד אדם

איך להפוך לידים ללקוחות: טיפים לשיפור תהליך המכירה

12 טיפים קריטיים להגדלת הסיכוי להפוך לידים פוטנציאליים למכירות בפועל

נהלו את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר
התחילו עכשיוהתחילו עכשיו

ממשו את הפוטנציאל של העסק שלכם עם Arbox עוד היום

פתחו חשבון בחינם