איך לנהל עסק נכון בתקופת מלחמה

איציק עוז,
בעלים ומנכ“ל חברת הייעוץ העסקי IOZ
פורסם:
14/11/2023
איך לנהל עסק נכון בתקופת מלחמה

מלחמת חרבות הברזל אשר פרצה בעקבות האירועים הקשים בשבת הארורה, הכניסה אותנו להלם וטלטלה רגשית, מנטלית ועסקית.

רק לפני כשנה, יצאנו ממשבר הקורונה והנה שוב אנחנו מתמודדים עם אתגרים דומים, רק שהפעם המלחמה "מביאה איתה" גם קושי רגשי עמוק שמקשה עלינו להתרכז בקידום העסק.

במאמר הקרוב, אני אתן לכם תכנית פעולה קצרה, מספר צעדים פרקטיים וחשובים, שתוכלו ליישם אותם באופן מיידי ויסייעו לכם לנהל נכון את העסק.

אבל עוד לפני שניכנס לפעולות ומה עלינו לעשות כעת, חשוב שנבין את גודל התפקיד שיש לכל בעל עסק בתחום הכושר, הספורט והתזונה.

אני מניח שבחודש האחרון, שאלתם את עצמכם - "איך אתם יכולים לעזור ולתרום להצלחת המלחמה?"

אנחנו כבר יודעים שעורף חזק מסייע רבות להצלחת המלחמה וכאן אנחנו נכנסים לתמונה – המתאמנים שלנו סובלים במהלך החודש האחרון מפחדים, חששות, חרדות, לחץ נפשי, חוסר ביטחון ועוד לא מעט "סימפטומים" מהמלחמה הנוכחית ואנחנו יודעים שהתרופה הטובה ביותר עבורם, זאת שיכולה לשפר את ההרגשה שלהם, האנרגיה שלהם, הביטחון שלהם ואפילו להחזיר אותם קצת לשפיות היא - 

אימוני כושר, ספורט ותנועה.

זהו הצו 8 של כל אחד ואחת מאיתנו.

וכאן אנחנו נכנסים לפעולות הפרקטיות שעליכם לעשות - 

המשימה הראשונה שלכם היא להתקשר לכל הלקוחות שלכם ולהחזיר אותם לפעילות.

שאני כותב כל הלקוחות, הכוונה היא לכל הלקוחות שכרגע בהקפאה, הלקוחות שנטשו אותנו בשנה האחרונה (גם הם צריכים אותנו עכשיו), אלו שפנו אלינו לפני החגים (כן היו כאלה לפני כחודש...). פשוט תרימו אליהם טלפון ותגרמו להם לחזור להתאמן כבר היום.

ממליץ לכם בשיחה לשתף שיש לכם מרחב מוגן, שעות פעילות מגוונות (עבור אותם לקוחות שמעדיפים שלא לצאת מהבית בערב) ועם הבטחה אחת – "אחרי האימון הראשון אתם תרגישו הרבה יותר טוב".

המטרה שלכם היא להקטין באופן משמעותי את מספר הלקוחות שכרגע בהקפאה ולהחזיר כמה שיותר לקוחות שביטלו.

אם אתם נתקלים בהתנגדויות כמו: "בעלי בצו 8", "הילדים עדיין בבית", "אני כרגע מפחדת לצאת מהבית" הכנתי קובץ מסודר עם מענה לכל התנגדות במיוחד לתקופה הזאת. אתם מוזמנים לשלוח לי מייל ל – itzik@ioz.org.il ואשלח לכם אותו. 

המשימה השנייה שלכם היא לחזור לשווק.

לא מעט בעלי עסקים חוששים ושואלים האם זה הזמן לשווק את העסק שלנו? אז התשובה היא חד משמעית - כן. דיברנו מקודם על תמיכה במלחמה על ידי חיזוק העורף אז העובדה שאתם תמשיכו לשווק, למכור ולשמור על העסק שלכם חזק ויציב - זו תמיכה סופר חשובה במלחמה.

יחד עם זאת, אנחנו חייבים להתאים את השיווק שלנו מבחינת המסרים השיווקיים. 

אם הקהל שלנו סובל מפחד, חרדות, לחץ נפשי וחוסר ביטחון - תייצרו מסרים שיווקיים רלוונטיים לתקופה. למשל: כתוצאה מפחד וחרדה רבים מהקהל שלנו סובל מאכילה רגשית - תנו טיפים וכלים כיצד ניתן להתמודד עם אכילה רגשית בתקופה הזאת. או אם אנחנו הרבה סובלים מחרדה, תייצרו סרטון עם מספר תרגילי נשימה שניתן לתרגל מכל מקום (כולל מהממ"ד) שיוכל לסייע להם.

המשימה השלישית שלכם היא לחזור ולמכור.

סמנו לכם מטרה מול העיניים - יעדים ברורים ל - 3 חודשים הקרובים. תגדירו לעצמכם על כמה לקוחות פעילים אתם רוצים לעמוד בסוף כל חודש (נובמבר, דצמבר וינואר). לאחר מכן, תוודאו שאתם או איש המכירות שלכם משקיע מספיק זמן בכל יום בשביל לעמוד ביעדים שהגדרתם. 

ממליץ לכם לייצר הטבה שווה שתעודד את הלקוחות להגיע ולהתאמן בתקופה הזאת – למשל אימון ניסיון בעלות מופחתת (לא אוהב חינמיים).

המשימה הרביעית שלכם היא לייצר סדר וודאות בפיננסים.

לרוב, אנחנו מתעלמים מהמספרים והפיננסים בעסק שלנו. זה הזמן לעצור, להבין מה המצב הנוכחי שלנו הן מבחינת הכנסות (ניתן לראות בצורה פשוטה בארבוקס) והן מבחינת הוצאות. להבין ולהכיר את המספרים. מומלץ לדחות הוצאות שהן לא הכרחיות כרגע (כמו הזמנה של ציוד חדש שלא נדרש או הוספת שיעור חדש למערכת) אבל שימו לה שאתם לא חוסכים במקומות הלא נכונים והם – שיווק, מכירות ופיתוח עסקי. יש נטייה של בעלי עסקים בתקופות משבר להוריד את השיווק, לפטר את האיש מכירות ולעצור תהליכים של פיתוח עסקי אבל זאת טעות! אלו מנועי הצמיחה (ובמקרה הזה גם החמצן) שיסייע לעסק לשרוד את התקופה ולהתקדם. 

ארבעת המשימות האלו, יסייעו לכם לצלוח את התקופה הקרובה. אני מבטיח לכם.

אני מזמין אתכם להמשיך לעקוב אחריי בדף האינסטגרם שלי, שם עולים סרטונים יומיים בנושא של מכירות, שיווק וניהול שיסייעו לכם בתקופה הקרובה : https://did.li/4rU5q

אם אנחנו עדיין לא מכירים - שמי איציק עוז. אני בן 40 ובעלים של אחת מחברות הייעוץ העסקי המובילות בישראל המתמחה בעסקים בתחום הכושר, הספורט והתזונה. עד לפני 5 שנים הייתי מנכ"ל של רשת מועדוני הכושר ספייס והיום ביחד עם 10 היועצים שעובדים איתי בצוות אנחנו מובילים ומייעצים לעסקים המובילים בתחום.

אני רוצה לאחל שנעבור את התקופה הזאת בצורה חזקה וטובה ומכאן שולח תפילות לחיילינו שיחזרו בשלום, ולחטופים והנעדרים שיחזרו במהרה אלינו ולניצחון של עם ישראל!

איציק עוז.

Heading

ניהול עסקים
ניהול עסקים

More

איך להקים סטודיו לאימונים

התחרות בתחום הפיטנס הולכת וגדלה, וכדי להבטיח את הצלחת הסטודיו נדרש תכנון נכון והקפדה

טפסים דיגיטליים: המדריך המקיף לייעול העסק שלך

לאסוף, לנהל ולנתח נתוני לקוחות בקלות וביעילות כמעט ללא מגע יד אדם

איך להפוך לידים ללקוחות: טיפים לשיפור תהליך המכירה

12 טיפים קריטיים להגדלת הסיכוי להפוך לידים פוטנציאליים למכירות בפועל

נהלו את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר
התחילו עכשיוהתחילו עכשיו

ממשו את הפוטנציאל של העסק שלכם עם Arbox עוד היום

פתחו חשבון בחינם