כך תוכנה לניהול חוגים יכולה להזניק את העסק שלך

פורסם:
13/6/2023
כך תוכנה לניהול חוגים יכולה להזניק את העסק שלך

ניהול עסק חוגים עשוי להיות מאתגר. כדי להצליח בכך, אתם כמנהלים או בעלי עסק נדרשים לתפקד תחת כובעים שונים.

אתם מוצאים את עצמכם מטפלים במגוון רחב של משימות: שיווק ומכירות, שירות לקוחות, תפעול כלכלי וארגון יומיומי של העסק. בעסקים קטנים ובינוניים כוח האדם מצומצם, אך העבודה מרובה. בשלב הזה של העסק, לא תמיד יש תקציב להעסיק עובדים נוספים, וגם אם יש – זה לא תמיד משתלם.

אז איך תוכלו לעבוד תחת כל הכובעים השונים בעצמכם, ואפילו לעשות זאת בהצלחה גדולה? התשובה היא תוכנה לניהול חוגים.

בין אם אתם מנהלים חוגים לילדים או מעבירים סדנאות למבוגרים – תוכנת ניהול עסק תהפוך את החיים שלכם לפשוטים מתמיד. תוכנות לניהול עסקים נותנות מענה לכל הצרכים שלכם במקום אחד. על הדרך הן חוסכות לא מעט כסף, משום שאין צורך להעסיק עובדים רבים או לשלם לספקים חיצוניים.

תוכנה לניהול עסק – למי זה מתאים?

כיום, יותר ויותר בעלי עסקים משתמשים בתוכנת ניהול עסק או מערכת CRM. הסיבה העיקרית לשינוי היא מעבר לטכנולוגיה מבוססת ענן, שלא מצריכה התקנה מורכבת. תוכנה לניהול עסק מרכזת במקום אחד את הניהול השוטף של העסק, גם בפן הפיננסי, ובכך מסייעת לשמור על הסדר. תוכנה לניהול חוגים מתאימה לבעלי עסק המעוניינים לקחת את חוויית השירות של הלקוח צעד אחד קדימה. במקום לבצע את הכל באופן ידני ומסורבל, הדברים נעשים דרך האונליין. למרות שמדובר בשירות דיגיטלי, תוכנת ניהול טובה תכלול שירות מותאם אישית.
מערכת לניהול חוגים מתאימה לבעלי חוגים קטנים וגדולים כאחד, לרכזי חוגים, מנהלי סדנאות ולמורים פרטיים.

איך לבחור מערכת ניהול חוגים שמתאימה לצרכים שלכם?

יש לא מעט תוכנות לניהול חוגים בשוק. כדי למצוא את התוכנה המתאימה לכם ביותר, חשוב להבין מהם האתגרים הניצבים בפניכם בניהול היומיומי של החוג.

לאחר שזיהיתם את האתגרים, זה הזמן לבחור במערכת ניהול שמספקת פתרונות לאתגרים הללו. אם יש לכם קושי בארגון הזמן, לדוגמה, חפשו תוכנה שמאפשרת לכם לבנות מערכת שעות ברורה.

מערכות מתקדמות מאפשרות לתלמידים להירשם בעצמם בחלון הזמן המתאים להם, ללא התיווך שלכם. בדרך-כלל פעולת הרישום כרוכה בתשלום, ולכן חשוב שהתוכנה תכלול גם מערכת סליקה מתקדמת עם אפשרות לתשלום מאובטח.

מערכת ניהול חוגים שעושה סדר וחוסכת זמן

עושים סדר וחוסכים זמן עם מערכת לניהול חוגים

בניהול חוג, ארגון נכון של מערכת השעות חשוב לתפעול השוטף של העסק. מערכת שעות מאורגנת היטב תסייע לכם לנצל את הזמן בצורה אידיאלית, עם כמה שפחות "חורים" בין שיעור לשיעור.

המערכת היא לא רק שלד מאורגן של לוחות הזמנים, אלא גם אמצעי מעקב אחר נוכחות או היעדרות של המשתתפים בזמן אמת.

לפני שאתם בוחרים תוכנה לניהול עסק קטן או בינוני, שימו לב שהיא כוללת את הכלים הבאים:

בניית מערכת חוגים אוטומטית

ניהול חוגים מתאפיין בדינמיות רבה, עם שינויים וביטולים של הרגע האחרון. מערכת השעות תאפשר לכם לעקוב אחר השינויים הללו, ולהישאר עם אצבע על הדופק.

שיעורים פרטניים ושיעורים בקבוצות

אפשרו ללקוחות להירשם לשיעור פרטניים, מעבר לשעות החוג הרגילות. בחרו במערכת המאפשרת זאת. וודאו שבאמצעות המערכת ניתן לקבוע גם שיעורים קבוצתיים, עם מספר משתתפים מוגדר מראש.

ניהול הצוות

עקבו אחר שעות העבודה של הצוות שלכם, שלחו תזכורות לקראת פגישות והשתמשו במערכת גם לניהול משימות. כך תוכלו לשמור על הסדר ועל תקשורת טובה בין העובדים.

חתימה על טפסים דיגיטליים

חפשו תוכנת ניהול שמאפשרת ללקוחות למלא טפסים באופן דיגיטלי. כך למשל, תוכלו לדרוש הצהרה רפואית לחוגי התעמלות.

שירות מותאם אישית, גם בעידן הדיגיטל

כמנהלי חוגים אתם עובדים עם בני אדם כל הזמן. לא משנה כמה החוג עצמו יהיה מקצועי, אם הלקוח יקבל חוויית שירות גרועה – הוא לא יחזור.

למרבה השמחה תוכנה לעסק תסייע לכם לשפר את חוויית השירות, בכמה דרכים:

חווית שירות מותאמת אישית

עם התפתחות הדיגיטל, האינטראקציות עם אנשי השירות התחלפו בתקשורת דרך מסך. שירות דיגיטלי אמנם חוסך לנו זמן רב, אבל המחיר הוא תחושת הניכור שעלולה להתעורר אצל הלקוח.

למרבה המזל, מערכות ניהול חדשות בנויות בצורה מתוחכמת, כזו שמספקת ללקוח יחס אישי. דוגמה לשירות מותאם אישית היא שליחת הודעה אוטומטית באירועים מיוחדים, למשל ברכה ליום ההולדת. ההודעות מנוסחות בלשון פנייה אישית, תוך התאמה לפרטים שסיפק הלקוח במעמד ההרשמה.

רישום לחוגים בלחיצת כפתור

אחד מהפיצ'רים הבסיסיים ביותר במערכת לניהול חוגים, היא אופציית הרישום. רישום דרך האונליין חוסך זמן גם לכם וגם ללקוחות שלכם.

חלק מתוכנות הניהול המתקדמות יותר מאפשרות ללקוח להירשם גם דרך אפליקציה ייעודית, ולהזמין חברים באמצעות לחיצת כפתור. פונקציית השיתוף לא רק מגדילה את המכירות שלכם, היא גם מייצרת תחושת קהילתיות בין המשתתפים בחוג.

שימור לקוחות

תוכנה לניהול חוגים יכולה לסייע בשימור לקוחות. לצורך העניין, תוכלו להשתמש באוטומציות שונות כדי לשלוח הודעות אישיות ותזכורות למשתתפים, או הטבות מיוחדות ללקוחות וותיקים.

בסופו של דבר, חוויית השירות היא זאת שתגרום ללקוחות לחזור אליכם שוב ושוב, כמעט ללא מאמץ מצידכם.

איך לבלוט בשוק תחרותי?

אנשים רבים מעדיפים להשקיע את כספם על פעילות חווייתית. רבים מהם נרשמים לחוגים וסדנאות בדיוק בגלל זה.

אז איך תגרמו לחוג שלכם להתבלט בין כל היתר? הנה כמה רעיונות:

אפליקציית הרשמות

רובנו נמצאים עם הסלולר ביד כמעט כל היום, אז למה לא לנצל את זה?

אפליקציה תאפשר ללקוחות שלכם להירשם לחוגים דרך הפלאפון, לבצע תשלומים ולקבל תזכורות ועדכונים רלוונטיים בהודעות פוש.

מערכת התזכורות מצמצמת באופן משמעותי ביטולים ללא הודעה מוקדמת, בעיה נפוצה שמנהלי חוג רבים נאלצים להתמודד איתה.

חנות דיגיטלית

למה להגביל את עצמכם להפעלת חוגים בלבד? באמצעות מכירה של ציוד רלוונטי, תוכלו להגדיל את ההכנסות שלכם באופן משמעותי.

כך למשל, בעלי חוגים בתחום הכושר יכולים למכור ציוד כושר או תוספי תזונה. בעלי חוגים מתחום האמנות יכולים למכור מוצרי יצירה, וכך הלאה. השמיים הם הגבול.

מערכת ניהול חוגים למגוון רחב של עסקים

קידום חוגים באמצעות מערכת שיווק חכמה

שיווק נכון הוא מרכיב משמעותי בניהול העסק. תוכנה לניהול העסק תורמת לשיווק במגוון דרכים:

ניהול קמפיינים שיווקיים במייל וב-SMS

בנוסף למערכת הניהול הבסיסית, כדאי לרכוש חבילת שיווק איכותית. אל תהססו להשתמש בדוא"ל או בהודעות SMS כדי להישאר בקשר שוטף עם הלקוחות שלכם.

תנו לכל לקוח להרגיש מיוחד - בעזרת תמריצים, גיפט קארד, קופונים ומבצעים.

אוטומציות

אוטומציות הן שם כולל לפעולות יומיומיות שנעשות באמצעות הדיגיטל. אוטומציות חוסכות לכם זמן, והן הולכות יד ביד עם שיווק. בעזרתן ניתן לשלוח הודעות שיווקיות בזמן המתאים.

בנוסף, תוכלו להשתמש בהגדרות שונות כדי להגדיל את הרווחים, כמו חידוש מנוי אוטומטי.

מערכת ניהול לידים

הולכים לאיבוד בין כל הלידים? חשוב לרכז אותם למקום אחד. עדיף לבחור במערכת ניהול חוגים שמטפלת גם בלידים. באמצעות המערכת תוכלו לנתב את הלידים לאנשי הצוות השונים, ולהפיק דו"חות בזמן אמת.

עוד דבר שחשוב לשים לב אליו כשבוחרים מערכת ניהול, הוא אינטגרציות: בדקו האם המערכת מאפשרת חיבור פשוט לפלטפורמות אחרות, כמו גוגל ופייסבוק.

ניהול מנויים מסוגים שונים

כמנהלי חוגים, אתם יכולים להציע ללקוחות שלכם מנויים מסוגים שונים. בחירה כזו היא דרך נפלאה להגדיל את הרווחים. במקום להציע שירות חד-פעמי, הציעו ללקוח מנוי קבוע, חבילה או כרטיסיה.

כך תוכלו להפוך לקוחות מזדמנים ללקוחות חוזרים. בנוסף, תוכלו להציע הנחות לארגונים ולקבוצות גדולות, וכך להיחשף לקהל לקוחות רחב יותר מאי-פעם.

כך מערכת ניהול חוגים חוסכת לכם כסף

העלות של מערכת לניהול חוגים אינה גבוהה, ובמקביל היא יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף:

זמן זה כסף

בנג'מין פרנקלין טבע את המונח "זמן זה כסף", משפט שתקף גם כיום. מערכת לניהול חוגים מפנה לכם זמן יקר בעזרת אוטומציות לניהול פעולות היומיום, ולכם נשאר זמן להתעסק בעיקר ובכך להגדיל את הרווחים.

חיסכון בכוח אדם

המערכת הדיגיטלית מאפשרת לכם לחסוך בהוצאות על כוח אדם. פתאום אין צורך לשלם לפקיד בקבלה - כל תהליך קביעת המפגשים והצ'ק אין נעשה באמצעות התוכנה.

פחות ביטולים, יותר נרשמים

בעזרת תזכורות והודעות "פוש", תוכלו לוודא את הגעת הלקוח ולצמצם ביטולים. גם במקרה של ביטול, תדעו מספיק זמן מראש ותוכלו לנצל את חלון הזמן שנפתח.

כמה עולה תוכנה לניהול חוגים?

שוק תוכנות הניהול לעסקים הוא שוק תחרותי, עם היצע רחב. כגודל ההיצע, כך גדל גם טווח המחירים. ניתן לחלק את תוכנות הניהול לשתי קבוצות עיקריות:

  1. תוכנות ניהול לתאגידים וחברות גדולות: במקרה כזה יש צורך בתוכנה מותאמת אישית מא' ועד ת'. תוכנה כזו לרוב יקרה יותר, ולכן היא מתאימה לבעלי עסקים גדולים.
  2. תוכנות ניהול לעסק קטן או בינוני: רוב מנהלי החוגים משתייכים לקבוצה הזאת. תוכנית כזאת תעלה לכם כמה עשרות עד מאות שקלים בחודש. למרות התשלום, המערכת חוסכת לכם כסף בטווח הארוך, ואף מגדילה את הרווחים שלכם. 

יש גם תוכנות ניהול המציעות שירות חינם, אך בדרך-כלל מדובר במסלולים מוגבלים יחסית מבחינת יכולות. למרות זאת, תוכנה לניהול חוגים חינם זוהי דרך מצוינת להתנסות במוצר ולהתרשם מאיכות השירות מבלי להתחייב.

מערכת Arbox לניהול חוגים

מערכת Arbox היא פלטפורמה מתקדמת לניהול חוגים. מדובר במערכת ניהול ידידותית ונוחה לתפעול. המערכת נבנתה מתוך מחשבה על כל אספקט בניהול חוגים, והיא מספקת פתרונות ממוקדים.

עם Arbox אתם מקבלים לינק ייחודי לרישום לקוחות חדשים. הרישום נעשה באמצעות האונליין, בתהליך מהיר ופשוט. בעזרת המערכת תוכלו לגבות תשלומים, להפיק חשבוניות עם מערכת סליקה מאובטחת ולקבל התראות על תשלומים בזמן אמת.

המערכת מסייעת בניהול היומיומי של העסק עם יומן פגישות, לוחות זמנים ושליחת תזכורות אוטומטית.

זה הזמן לגרום לחוג שלכם לבלוט מעל החוגים המתחרים, ולהזניק את העסק כמה צעדים קדימה.

הירשמו למערכת Arbox או קבעו פגישת הדגמה ללא עלות עוד היום.

Heading

ניהול עסקים
ניהול עסקים

More

איך להקים סטודיו לאימונים

התחרות בתחום הפיטנס הולכת וגדלה, וכדי להבטיח את הצלחת הסטודיו נדרש תכנון נכון והקפדה

טפסים דיגיטליים: המדריך המקיף לייעול העסק שלך

לאסוף, לנהל ולנתח נתוני לקוחות בקלות וביעילות כמעט ללא מגע יד אדם

איך להפוך לידים ללקוחות: טיפים לשיפור תהליך המכירה

12 טיפים קריטיים להגדלת הסיכוי להפוך לידים פוטנציאליים למכירות בפועל

נהלו את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר
התחילו עכשיוהתחילו עכשיו

ממשו את הפוטנציאל של העסק שלכם עם Arbox עוד היום

פתחו חשבון בחינם