בעלים של מכון בתחום הבריאות והכושר? כך אפליקציה לניהול סטודיו תסייע לכם

פורסם:
26/9/2023
בעלים של מכון בתחום הבריאות והכושר? כך אפליקציה לניהול סטודיו תסייע לכם

אפליקציה לניהול סטודיו נותנת מענה למנהלי סטודיו, מדריכי כושר ולמתאמנים עצמם. תוכנות לניהול סטודיו הופכות את ניהול העסק לפשוט ויעיל יותר, עם פתרונות ממוקדים אשר מותאמים לעסקים בתחום. המענה ניתן למגוון רחב של ספקי שירותים – כולל מנהלים של סטודיו ליוגה, פילאטיס, אימון וחיטוב הגוף, ועוד. אפליקציה לסטודיו לא רק הופכת את הניהול היומיומי לפשוט יותר, היא משפרת את חווית השירות של המכון וטומנת בחובה פוטנציאל רווח גדול.

בכתבה הבאה נמפה את הצרכים הייחודים של מנהלי סטודיו ומכונים, וננסה להבין באיזה אופן אפליקציה לחדרי כושר יכולה לעזור בהתמודדות עימם. בנוסף, נסקור את הגישות הטכנולוגיות החדשות ביותר בתחום הבריאות והכושר. זכרו: כדי להצליח בתחום, אתם חייבים לחדש ולהישאר עם יד על הדופק!

מהפכה בניהול עסקים בתחום הבריאות והכושר - אפליקציה לניהול סטודיו

שוק הבריאות והכושר בישראל – הרבה מעבר לטרנד חולף

המודעות לבריאות הגוף והנפש בקרב הציבור הרחב הולכת וגוברת. ישראלים רבים מכניסים לשגרת חייהם ביקורים בחדר הכושר, מתנסים באימוני יוגה ומדיטציה ועוד. לאור הדרישה הגדולה - ענף הכושר משגשג, וישראל הופכת למעצמת כושר בינלאומית. סכום ההכנסות של שוק הפיטנס והוולנס בישראל הסתכם בסכום שעומד על כ-3.69 מיליארד שקלים בשנת 2022, ומספר המנויים החדשים נמצא במגמת עלייה. חובבי כושר ואנשים עם חוש עסקי מפותח לא מהססים לקפוץ פנימה, ולפתוח עסקים בתחום. כדי לנהל בהצלחה את הסטודיו, רבים נעזרים בכלים טכנולוגיים כמו תוכנה לניהול חדר כושר או סטודיו. מה זה אומר בפועל? המשיכו לקרוא.

מה כוללות אפליקציות לניהול סטודיו?

מתוך הבנה של הביקוש הגדול, פותחו מספר אפליקציות שמיועדות לניהול סטודיו. כל אחת כוללת פיצ'רים שונים, וביניהם:

 • ניהול יומן ולוחות זמנים: לוח זמנים הוא חלק משמעותי בניהול הסטודיו. אפליקציה מתאימה תסייע בבנייה של מערכת שעות, הכוללת אימונים ושיעורים שונים בסטודיו. תוכנות מסוימות מאפשרות גישה ליומן לא רק עבורכם, אלא גם עבור המתאמנים שלכם. עם גישה ליומן, הלקוחות יכולים לראות את הזמינות של השיעורים הקיימים, להירשם לשיעורים לפי בחירתם ואפילו להסדיר תשלומים בעצמם.
 • ניהול לקוחות: תוכנה לניהול סטודיו תציב דגש על ניהול המתאמנים הקיימים ושיפור חוויית השירות שלהם. המערכת תכלול רשימת לקוחות מפורטת ומסודרת, בעזרתה תוכלו לעקוב אחר הזמנות, ביטולים ושינויים. כמו כן, עם אפליקציה לניהול סטודיו תוכלו לשלוח תזכורות למתאמנים לקראת מפגשים, והודעות אוטומטיות מסוגים שונים. תזכורות כאלו יצמצמו את אחוז הביטולים.
 • ניהול לידים: בחלק מן האפליקציות לניהול הסטודיו, יש גם מערכת לניהול לידים. מערכת כזאת היא עוצמתית ביותר עבור בעלי עסקים: קודם כל, היא מסייעת בזיהוי מקורות הלידים של העסק באמצעות איסוף נתונים. כך תוכלו להבחין בין מקורות פרסום אפקטיביים, ובין מקורות פחות אפקטיביים. בעזרת המידע תוכלו להשקיע את המשאבים במקום הנכון. בנוסף, מערכת לניהול לידים אוספת עבורכם מידע על מתאמנים פוטנציאליים ועל מתאמנים קיימים, עם תיעוד של כל מהלכי המכירה עד לסגירת העסקה. בעזרת הנתונים אתם יכולים להתאים לכל לקוח את אסטרטגיית המכירה היעילה ביותר עבורו.
 • רשימות המתנה: קבוצה מסוימת התמלאה לחלוטין? חלק מן המערכות לניהול הסטודיו כוללות רשימת המתנה לקבוצות וסדנאות. ברגע שמתפנה מקום, הלקוח מקבל על כך עדכון אוטומטי. רשימת כזאת תסייע לכם לשמור על לידים שבנסיבות אחרות, ככל הנראה היו הולכים לאיבוד.
 • שדרוג מערך המכירות: בעזרת אפליקציה לניהול הסטודיו, תוכלו לשמור על הקשר עם המתאמנים שלכם בשלל דרכים: הציעו הנחות ושיעורי ניסיון למתאמנים. מכרו מנויים לבעלי חברות ולמגזר העסקי. השתמשו אוטומציות כדי להגדיל את יחס ההמרה. חשוב שתבחרו באפליקציה עם יכולת אינטגרציה נוחה למערכות פרסום, כמו גוגל ופייסבוק
 • לא רק מערכת ניהול - אפליקציה למתאמנים: מערכת ניהול זה דבר אחד. אבל מערכות ניהול עם אפליקציה שמיועדת ללקוחות עצמם, זה בהחלט השלב הבא. אפליקציה ללקוחות תאפשר למתאמנים שלכם מרחב פעולה עצמאי, כולל אפשרות להירשם לסדנאות ולשיעורים ולצפות בנתונים רלוונטיים. חשוב לבחור באפליקציה ידידותית לשימוש, עם ממשק נוח. בעזרת האפליקציה תוכלו לשלוח תזכורות אוטומטיות ללקוחות שלכם, כמו גם עדכונים והצעות בלעדיות. ואם כבר אפליקציה, למה לא להוסיף חנות מוטמעת? באמצעות החנות תוכלו למכור מוצרים רלוונטיים לסטודיו שלכם ולהגדיל את הרווחים.
מהפכה בניהול עסקים בתחום הבריאות והכושר - אפליקציה לניהול סטודיו

האתגרים שניצבים מול בעלי סטודיו, וכל הדרכים להתמודד איתם

כמנהלים של סטודיו, אתם נתקלים בקשיים יומיומיים. מיפוי האתגרים חשוב, כי משם מתחילה הדרך לפתרון. אספנו עבורכם כמה אתגרים נפוצים בניהול סטודיו, עם פתרונות אפשריים וטיפים שכדאי להכיר:

 • האתגר - גיוס מתאמנים חדשים: כמו כל שוק מצליח ורווחי, שוק הכושר תחרותי מאד. כל מתאמן פוטנציאלי חשוף להצעות רבות ממכונים שונים, והתפקיד שלכם הוא להיות אלו שנבחרים בסופו של דבר.
  פתרונות אפשריים: צרו בידול משאר העסקים בתחום. תנו למתאמנים להרגיש שהסטודיו שלכם מציע משהו מיוחד, שהם לא ימצאו במקום אחר. זה יכול לבוא לידי ביטוי בהתמקדות בתת-תחום מסויים, בדגש על יחס אישי ובודי פוזיטיביטי, בהשקעה בציוד מיוחד, גיוון בסוגי המנויים ועוד. דרך נוספת להשיג לקוחות חדשים, היא להציע תקופת ניסיון בחינם. מתאמנים רבים יעדיפו להתנסות בשירות שלכם לפני שהם מתחייבים לתשלום קבוע, ועל כן השיטה הזאת נפוצה מאד בתחום.
 • האתגר- שמירה על המנויים הקיימים: להשיג לקוחות חדשים זה דבר אחד. אתגר אחר, ומורכב לא פחות – הוא שמירה על המנויים והמתאמנים הקיימים. בעלי סטודיו ומכונים סובלים מאחוז נשירה משמעותי, וכדי לשמר את הרווחיות אתם חייבים לשים דגש גם על שימור לקוחות.
  פתרונות אפשריים: כמנהלי מכון, חשוב שתשמרו על קשר רציף עם קהל המנויים שלכם. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות שיעורי אונליין, שקורצים לאנשים רבים מכיוון שהם חוסכים את זמן הנסיעות והעמידה בפקקים. אופציה נוספת היא הצעה של הטבות והנחות מיוחדות למנויים ותיקים, וחידוש אוטומטי של מנויים קיימים. אל תשכחו להעניק להם יחס אישי, תנו להם להרגיש שהם רצויים וחשובים.
 • האתגר - ניהול זמן: ניהול זמן מהווה אתגר לבעלי עסקים מכל הסוגים. בתור מנהלים של חדר כושר או סטודיו אתם צריכים לתחזק מערכת השיעורים מעודכנת, לנהל את הצוות, לנהל את הלקוחות, לשלם חשבונות ולהסדיר עניינים בירוקרטיים. ניהול זמן נכון הוא אבן יסוד בדרך להצלחה של המכון.
  פתרונות אפשריים: חשוב ליצור סדר עדיפויות ברור, ולפעול לפיו. הקדישו את הזמן והמשאבים שלכם למשימות דחופות וחשובות, ורק אחר-כך למשימות שסובלות דיחוי. פתרון נוסף הוא שימוש במערכת ניהול שתסייע לכם בבניית לוחות הזמנים, ותבצע עבורכם פעולות מסוימות כמו שליחה של דרישות תשלום וקבלות באופן אוטומטי.
מהפכה בניהול עסקים בתחום הבריאות והכושר - אפליקציה לניהול סטודיו

כוחה של הטכנולוגיה בניהול הכושר והתזונה, ומגמות עתידיות בשוק

כדי לשמור על רלוונטיות, אתם חייבים להישאר מעודכנים. לכן, חשוב שתכירו את כל הפיתוחים טכנולוגיים בתחום, וגם את המגמות העתידיות. ריכזנו עבורכם את עיקרי הדברים:

 • אימון מרחוק ואימונים בטכנולוגיית VR: תחום ה-VR ואפליקציות של אימונים מרחוק יהפכו לפופולריים ומשוכללים יותר. כבעלים של מכון כושר או סטודיו - המידע הזה לא בהכרח משמח אתכם. בסופו של דבר, לא מעט לקוחות מוותרים על מנוי לטובת אפליקציה כזאת או אחרת. אחת הדרכים לעקוף את האתגר היא לספק שיעורים מרחוק, ואפילו אפליקציה לסטודיו ייחודית משלכם, שתהיה זמינה עבור המתאמנים שלכם עם שיעורים מרחוק.
 • שימוש בבינה מלאכותית: יכולות הבינה המלאכותית הולכות ומשתכללות, והן משפיעות גם על תעשיית הכושר. תוכנות הבינה של העתיד יתפתחו ביכולת איסוף הנתונים שלהן. הבינה תאסוף מידע ממתאמנים שונים, ועל סמך הנתונים הללו תרכיב לכל מתאמן תוכנית כושר מותאמות אישית. כבר היום נעשה שימוש בטכנולוגיה כזאת, תוך דגש על נתונים פיזיים, והתנהגויות פסיכולוגיות של המתאמנים. הבינה תתמקד בין היתר בהגברת המוטיבציה בקרב המתאמנים, כך שימשיכו לשמור על שגרת האימונים. ניתן לעשות זאת באמצעות מודלים של התניה אופרנטית (גירוי וחיזוק). טרנד נוסף שהופך לרווח, הוא שימוש בטכנולוגיית AI למיפוי ושיפור היציבה של המתאמנים במהלך התרגילים וגם בזמן מנוחה, מה שיוביל לפחות פציעות ספורט ולאימונים אפקטיביים יותר.
 • בדיקת מדדים מדויקת: תחום נוסף שמתחזק, הוא ציוד ניטור כמו שעונים חכמים. הציוד לא רק משתפר באיכות הטכנית שלו, אלא גם מתפרש לכיוונים נוספים כולל בדיקות של רמות הסוכר בדם, רמות החמצן, ניטור לחץ דם ועוד. במקביל, האביזרים הטכנולוגיים הללו נעשים נגישים יותר מבחינת המחיר לציבור הרחב, וניתן בהחלט לשלב אותם גם באימוני כושר בסטודיו. לפי הערכת המומחים, שוק הציוד צפוי להגיע לשווי של 276 ביליון דולר כבר ב-2023. כבעלי סטודיו, תוכלו לנצל את הפוטנציאל ולמכור מוצרי ניטור אלקטרוניים להגדלת ההכנסות.
 • בריאות הנפש וגישה הוליסטית: בריאות ושמירה על אורח חיים בריא לא מסתכמת רק בכושר. כיום, מקובל להסתכל על הדברים מזווית הוליסטית. ההתייחסות היא לגוף ולנפש בכללותו. לא רק כושר אלא גם תזונה נכונה, טיפולים פסיכולוגיים וטיפולים נוספים של Well beind. התפתחות התחום מבחינה טכנולוגית כוללת שימוש גובר בצ'אטים לתמיכה נפשית, ואפילו טיפולים בשיחות וירטואליות על-ידי מטפלים של בינה מלאכותית. ביננו, בתחום בריאות הנפש והרוח אין תחליף לתמיכה אנושית, פיזית וממשית. כבעלי סטודיו, יש לכם יתרון מובהק על פני טכנולוגיות שיכולות להתאים במקרים מסוימים, אך להחמיר את תחושת הבדידות במקרים אחרים. עבור אנשים רבים עצם היציאה מהבית, השגרה הקבועה ומפגש עם אנשים מביאים לשיפור משמעותי באיכות החיים, שניתן למדוד במדדים פיזיולוגיים כמו עלייה בהפרשת הדומפין.
מהפכה בניהול עסקים בתחום הבריאות והכושר - אפליקציה לניהול סטודיו

הכירו את ארבוקס: מערכת ניהול לעסקים ומכונים

בין המערכות המומלצות לניהול סטודיו בעברית, כדאי שתכירו את מערכת Arbox. ארבוקס היא אפליקציה לניהול סטודיו שנותנת מענה לכל סוגי העסקים, עם דגש מיוחד על בעלי עסקים קטנים ובינוניים בתחום הוולנס והפיטנס. בין אם מדובר במכון כושר, מכון יוגה, פילאטיס או כל מכון אחר - מערכת ארבוקס מעניקה לכם מענה מקיף. המערכת פועלת מכל מכשיר ומכל מקום, ומאפשרת עבודת צוות. אנחנו מציעים לכם גם אפליקציה ייחודית לשימוש המתאמנים. בעזרת האפליקציה המתאמנים שלכם יכולים להתעדכן במערכת השיעורים של המכון, להירשם למפגשים ולהסדיר תשלומים. ארבוקס מרכזת למקום אחד את ניהול הלקוחות, הלידים ולוחות הזמנים של הסטודיו, והכל בממשק נוח ופשוט לשימוש. אנחנו מספקים לכם גם פיצ'רים ייחודיים כמו חנות מוטמעת, צ'יפ אין לתיעוד הכניסה של הלקוחות, טפסים דיגיטליים ואוטומציות. המערכת שלנו מתחברת בקלות למערכות שיווק ומערכות CRM אחרות, בין אתם משתמשים בהן בהווה ובין אם תחליטו להשתמש בהן בעתיד. מעל הכל, אנחנו מציעים לכם חוויית שירות איכותית ואנושית. רוצים לדעת עוד? התנסו באפליקציה של ארבוקס בחינם וללא התחייבות.

Heading

ניהול חדר כושר
ניהול חדר כושר

More

איך להקים סטודיו לאימונים

התחרות בתחום הפיטנס הולכת וגדלה, וכדי להבטיח את הצלחת הסטודיו נדרש תכנון נכון והקפדה

טפסים דיגיטליים: המדריך המקיף לייעול העסק שלך

לאסוף, לנהל ולנתח נתוני לקוחות בקלות וביעילות כמעט ללא מגע יד אדם

איך להפוך לידים ללקוחות: טיפים לשיפור תהליך המכירה

12 טיפים קריטיים להגדלת הסיכוי להפוך לידים פוטנציאליים למכירות בפועל

נהלו את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר
התחילו עכשיוהתחילו עכשיו

ממשו את הפוטנציאל של העסק שלכם עם Arbox עוד היום

פתחו חשבון בחינם